top of page

ספרים וסדנאות

הספר מדיטציה טרילותרפית נכתב כשיעור יחיד הנועד לספק את הכלים הדרושים בכדי שכל אחד ואחת מאיתנו יוכלו להשפיע על עולמם הפנימי ולחיות חיים נעימים יותר

 

המטרה אשר עמדה לנגד עיניי הייתה יצירה של שיטה המספקת תחושת מסוגלות פנימית. תחושת מסוגלות מגיעה כאשר אדם מקבל   

הוכחות לכך שהוא מסוגל להשפיע ולהכווין את חייו למקום טוב

אליו הוא חפץ להגיע

בכדי להאמין שאנו מסוגלים להשפיע על העתיד שלנו עלינו קודם כל

ללמוד כיצד נוכל להשפיע על ההווה שלנו

ספר זה הוא שילוב בין חוברת הדרכה ויומן מסע של יחסי הראש/רגש שלי והשיטות אשר התפתחו בדרך

 

המדיטציה הטרילותרפית-כלים מעולם המדיטציה לחיי היומיום.

הספר מחולק לשני חלקים: בחלק הראשון תמצאו את התיאוריה והפרקטיקה של המדיטציה הטירלותרפית.

בכדי שנוכל לשפר את מערכת היחסים בין הראש והרגש עלינו תחילה להבין מה חשוב לכל אחד מהם. לאחר מכן נוכל להתחיל ללמוד את "חוקי" הראש והרגש, כלומר דרכי ההתנהגות והתקשורת שלהם. לכל אחד מהחוקים הללו ישנו תרגול תואם אשר מטרתו היא ללמוד כיצד נוכל להפוך את היכולות של הראש והרגש לתמיכה בחיים נעימים יותר. 

החלק השני של הספר מורכב מקטעים קצרים ושירים שנכתבו במקביל לכתיבת החלק התיאורתי של הספר. כתיבה היא ניסיון לביטוי עולמו הפנימי של הכותב. הרעיונות בספר זה יצאו לפעמים בצורת תיאוריה הדרגתית וברורה  ולפעמים בצורת שיר קצר.

לרכישת הספר ניתן ליצור איתי קשר:

yakirsolomon22@gmail.com

0547275643

 

אני מלמד את המדיטציה הטרילותרפית ליחידים וקבוצות בכל הארץ

כל סדנה/שיעור אורכת כשעתיים בהם נתרגל את השיטות מהספר ונלמד כיצד נוכל להטמיע אותם לתוך חיי היומיום

 מוזמנים ליצור קשר

 

   אני מוסיף ומעדכן את הספרים באופן תדיר לכן כדאי להירשם ברשימת התפוצה 

פרק מתוך הספר המדיטציה הטרילותרפית

מדיטציה ראשונה לראש - מנטרה

אין לנו את היכולת לגרום לראש להפסיק לחשוב, אך ניתן לבחור את המילים בהם ישתמש. מחשבות הן בסה"כ מילים אשר מתורגמות לתמונה בדמיון.

העמוד בסיפור על מאנו הוא מנטרה, ומה שעוזר לנו לשמור על העמוד זו המאלה (שרשרת תפילה). המאלה היא גם עמוד וגם עוגן. עוגן לעכשיו, להווה.

ניתן לבחור את אופי העמוד, וניסים מציע את המנטרה החיים יפים, מותר ליהנות, הכול בסדר.

נסו חמש דקות של מנטרה בעזרת מאלה של חרוזים. פשוט לחזור עם כל חרוז - החיים יפים, מותר ליהנות, הכול בסדר, שוב ושוב.

האם הצלחת לחזור את המנטרה ללא כול מחשבה אחרת למשך חמש דקות? קשה הדבר מאוד, ולכן אנו משתמשים במאלה בשביל התזכורת, היד ממשיכה להריץ חרוזים בזמן שהראש בורח לו, ואז המאלה מעגנת אותנו להווה ומזכירה לנו לחזור אל המנטרה.

בטרילותרפיה אומרים שבכדי לשנות את אופי הראש שלנו לראש חיובי יותר יש לחזור על המנטרה אלף פעם ביום למשך שלושה חודשים.

המילים של הראש מתארות לנו את סיפור חיינו, וצריך זמן להטמיע עדשה חדשה דרכה הוא יראה את החיים.

בחן את עצמך, מתי הראש שלך גורם לך את מירב הסבל? מתי הוא נודד חופשי ומספר באריכות על המגרעות והכישלונות שלך. האם אלו הרגעים הראשונים של היום או אולי אלה שבסופו? האם בנהיגה או בזמן העבודה? הער עליו בפנס המודעות וברגעים בהם הוא שלילי. מצא לעצמך מאלה ובחר לשנן אחרת.

בודהה אמר שאין לזלזל במחשבות שליליות, גם דלי שלם יכול להתמלא מהתאספות של טיפות.

הפוך את השימוש במאלה להרגל, תן לראש שלך מלמול חיובי קבוע, וכך כאשר תעלה מחשבה שלילית היא תהיה ברורה על רקע המנטרה, ותשמש כתזכורת להמשיך ולהגיד החיים יפים, מותר ליהנות, הכול בסדר, לחייך ולנשום.

בוודאי יהיו רגעים בהם תחשוב שהחיים לא יפים, הכול לא בסדר ואי אפשר ליהנות. זה עלול להיות נכון, ועם זאת הבחירה שלך היא במילים, לא באירועי החיים. האם לתאר את המצב הנוכחי במילים שליליות יעזור במשהו? כנראה שלא. הבחירה היא שלך, אירוע זהה יכול להיות מתואר בצורה חיובית או שלילית על פי אופי הראש של המתאר. לדעתי לרבים מאיתנו יש נטייה לספר דווקא את הסיפור השלילי, ולהזכיר לעצמנו שוב ושוב את החלקים הכואבים של חיינו.

כולנו מבצעים ניתוח פנימי של אירועי היומיום והדרך בה התנהגנו. אם היית היום בפגישת עסקים או מפגש עם חברים, שים לב לשיח הפנימי שלך לאחר מפגש שכזה. במידה והראש שלך מתחיל להיתקע על החלקים השליליים הוא צריך שתעצור אותו, אירוע מורכב אחד עם ראש שיש לו נטייה לביקורתיות, יכול ליצור מספיק רגשות שליליים אשר ישפיעו לרעה על שאר היום. לכן, מיד לאחר כול אירוע משמעותי, פנה לעצמך חמש דקות, עצום עיניים, נשום עמוק, תגיד לעצמך את המנטרה שוב ושוב, או תרגל מעקב אחרי נשימות. הראש לפעמים נתקע על הנתיב השלילי, והוא צריך קצת עזרה כדי להחליף ערוץ. לאחר מספר דקות של אמירת המנטרה או ספירת נשימות, הוא יעבור מעצמו לדבר על דברים אחרים, ואז תוכל לשנות את הפוקוס על הדברים החיובים מאותו האירוע, ובכך תיצור מרחק רגשי מהחלקים הלא טובים בכדי שתוכל ללמוד מהם.

תרגול המנטרה חשוב משתי סיבות: הראשונה היא שבעזרת מילים חיוביות ונעימות ניצור סביבה פנימית נעימה יותר לחיות בה. דמיין לעצמך דלי אחד ושתי ערמות אבנים קטנות, ערמה אחת שחורה ואחת לבנה. בכל פעם שתעשה מנטרה אתה זורק אבן לבנה קטנה אל תוך הדלי. בסוף היום יש ספירה פנימית. האם היה יום טוב או רע, תלוי בצבע שבתוך הדלי.

כאשר תתרגל להשפיע על הראש שלך תוכל להשפיע גם על הספירה של סוף היום. תוכל להסב את תשומת לבו לדברים הטובים שהתרחשו היום, ולסכם אותו ב- היום היה יום טוב, אני מרוצה.

סכם מספיק ימים בצורה כזו והם יהפכו לשנה שלמה. סכם שנה שלמה בצורה כזו, ותהייה בך צפייה והתרגשות לקראת השנה הבאה.

Zen Interior
Herbal Remedies
Homeopathic Bottles
Natural Medicine
Chinese Medicine Herbs
Rosemary Sprig
Cosmetic Oils
Homemade Remedies
Bottles of Homeopathy Globules
Natural Herbs
Medicinal Herbs

Thanks for submitting!

bottom of page